Čiastočné vrátenie dokladu

Čiastočné vrátenie dokladu je dostupné pre všetky doklady ukončené v ekase. V prípade situácie uzavretia dokladu a následne potreby "stornovania" alebo "vrátenia" časti zúčtovanej sumy alebo časti položiek, je dostupné v detaile dokladu tlačidlo "Vrátenie položiek". Tento postup vytvára nový mínusový doklad, ktorý je prepojený s pôvodným dokladom, ktorý už bol odoslaný do ekasy a hosťom sa tak môže vrátiť časť hodnoty uhradeného dokladu. 

Po kliku na tlačidlo je k dispozícii zoznam položiek pôvodného dokladu, pričom mínusovou sumou je možné označiť, ktoré položky a v akej sume chceme klientovi vrátiť. 

Po potvrdení mínusovej položky alebo viacero položiek systém vytvorí nový doklad, ktorý je prepojený s pôvodným plusovým dokladom a zákazníkovi môžeme vrátiť prislúchajúcu sumu z dokladu. 

Príkladom potreby vrátenia je napr. dodatočná zľava na pobyt pri sťažnostiach, skorší odchod hostí z pobytu, refundácia neposkytnutých služieb a pod. Výhodou čiastočného vrátenia je to, že nie je potrebné stornovať úplne celý doklad a vystavovať nový, ale jednoduchým spôsobom vrátiť/stornovať iba tie položky dokladu, ktoré požadujeme pričom zvyšné položky zostávajú zúčtované cez pôvodný doklad a zaevidované v ekase.